Umów się na wizytę:

531 270 891

lub zostaw wiadomość

5 grup produktów

Mięso, ryby, jaja i strączkowe

Czy wiesz, że produkty które tu znajdziesz dodają sił Twoim mięśniom!? Kurczak, ryba, jajko, orzechy czy fasola to najzdrowsze dla Ciebie produkty. Pamiętaj o zjadaniu ich raz w tygodniu. Wybieraj to co najchudsze!

 

Tłuszcze, orzechy

Masło, oliwa, orzechy to dla Ciebie cenne źródło witamin. Potrzebujesz ich, aby mieć dobry wzrok i być odpornym na choroby. Nie zapominaj, że tłuszcze to tylko dodatek. Nie powinieneś jeść ich za dużo.
 

Produkty Zbożowe

To podstawa piramidy. Oznacza to, że takich produktów powinno jeść się najwięcej. Znajdziesz tu płatki, chleb czy ryż. Pamiętaj, aby połowę tego co zjadasz stanowiły produkty pełnoziarniste czyli takie, które mają w nazwie ”pełne ziarna”. Ziarna dodadzą Ci mnóstwo energii!
 

Warzywa

Pomidory, ziemniaki, brokuły, marchewka czy groszek to warzywa. Potrzebujesz ich, aby być zdrowym i mieć sokoli wzrok! Pamiętaj o tym, aby zjadać przynajmniej dwa warzywa w ciągu dnia.
 

Owoce

A to pewnie lubisz – jabłka, banany, truskawki, wiśnie, mandarynki. Cała ogromna grupa owoców. Są Ci potrzebne, abyś nie chorował i aby szybciutko goiły się wszystkie zranienia. Pamiętaj! Zamiast batonika czy chipsów sięgaj po owoce!
 

Produkty mleczne

Dotarliśmy prawie na szczyt. Tu znajdziesz wszystko to co wzmocni Twoje kości i ząbki. Mleko, jogurt, budyń czy ser – zjadaj je codziennie!

 

Stabilna podstawa piramidy żywieniowej – RUCH! Nie zapominaj o nim. Codziennie 30 minut aktywności fizycznej to samo zdrowie!
 

Cukier i słodycze

Nie ma ich w Twojej piramidzie! Oznacza to, że nie są dla Ciebie zdrowe. Staraj się, aby słodycze nie zastępowały Ci głównych posiłków. Możesz pozwolić sobie na słodki dodatek najwyżej raz w tygodniu!

Zapamiętaj!

Pomarańcze dostarczą witaminę C oraz błonnik.